Get Adobe Flash player

1718d117f904a6e44b849c25c084e622Członkowie sandomierskiego Klubu Seniora 12 czerwca w niedzielę wyjechali do Rzeszowa, gdzie na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej obejrzeli spektakl "Okno na parlament" w reżyserii Marcina Sławińskiego.

„Okno na parlament” to najnowsze widowisko Teatru im. W. Siemaszkowej, premiera odbyła się 08.01.2022r. Sztuka Ray Cooney należy do najpopularniejszych i najlepszych na świecie fars. Głównym bohaterem napisanej w 1990 roku sztuki jest Richard Willey, minister w rządzie Davida Camerona, który wybiera się na całonocną debatę w Izbie Gmin. To wersja oficjalna, bo w rzeczywistości wynajęty na koszt rządu hotelowy pokój, którego okna wychodzą wprost na brytyjski parlament, ma posłużyć za miłosne gniazdko dla niego oraz atrakcyjnej sekretarki szefa opozycji. Scenariusz upojnej nocy przerywa nagły incydent natury kryminalnej. Zagrożony kompromitacją minister podejmuje karkołomną próbę uniknięcia skandalu.

 

Największe atuty tekstu Ray Cooney to humor sytuacyjny i słowny, szalone tempo, zaskakujące zwroty akcji i barwne postaci . Spektakl zrealizował w Teatrze im. W. Siemaszkowej Marcin Sławiński, uważny za najwybitniejszego w Polsce reżysera komedii i fars.

W spektaklu wystąpili: Robert Chodur (Richard Willey), Karolina Dańczyszyn (Gladys), Anna Demczuk (Pokojówka), Paweł Gładyś (Kelner), Karol Kadłubiec (Ronnie), Marek Kępiński (Kierownik hotelu), Magdalena Kozikowska-Pieńko (Pamela), Mateusz Marczydło (Ciało), Adam Mężyk (George Pigden) oraz Paulina Sobiś (Jane Worthington).

Spektakl przypadł do gustu sandomierskim seniorom, wyjazd zaliczają do bardzo udanych. Uczestnicy wycieczki powrócili do Sandomierza z uśmiechem na twarzy.

Fot. Maciej Rałowski